Nazywam się Aleksandra Porębska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Żywienie w Zdrowiu i Chorobie organizowane przez Uniwersytet Jagielloński –Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego. Posiadam również zdobyte w 2013 roku potwierdzenie kwalifikacji zawodowych w obrębie zawodu dietetyk.

Obszerna wiedza oraz systematycznie zdobywane doświadczenie przyczyniły się do otwarcia przeze mnie poradni dietetycznej.
Prowadzenie gabinetu to dla mnie możliwość dzielenia się swoją wiedzą, pasją i pomagania osobom, które potrzebują wsparcia i edukacji w zakresie odżywiania. Cieszę się, że mogę indywidualnie podejść do każdej osoby tak, aby w jak największym stopniu spełnić wszystkie jej oczekiwania.

 W swojej pracy wykorzystuję wyłącznie informacje potwierdzone naukowo, korzystam z norm i zaleceń wiarygodnych instytucji. Jestem przeciwna nieracjonalnym dietom. Uważam, że kluczem do sukcesu jest wiedza pozwalająca dokonywać świadomych wyborów, dlatego oprócz wdrożenia planu żywieniowego staram się edukować pacjenta na każdym etapie współpracy. Od wielu lat uczestniczę w szkoleniach i wykładach dotyczących żywności. Wierzę, że systematycznie zdobywana wiedza i zaangażowanie pacjenta
jest gwarancją poprawy samopoczucia, uzyskania prawidłowej wagi, ale także lepszego komfortu życia.


Pracuję obecnie z osobami zmagającymi się z chorobami dietozależnymi, wymagającymi zmian stylu życia, a także z osobami, które chcą nauczyć się zdrowego odżywiania. Pomagam pacjentom z problemem nadwagi i otyłości. Jestem również edukatorem zdrowotnym profilaktyki cukrzycy. Prowadzę indywidualną edukację żywieniową i udzielam porad pacjentom  z różnymi problemami dietozależnymi. Edukację żywieniową pacjentów i ich rodzin prowadzę zarówno poprzez warsztaty żywieniowe z zajęciami praktycznymi jak i poprzez prelekcje. Popieram chętnie inicjatywy, które dotyczą popularyzacji zasad zdrowego żywienia wśród dzieci i młodzieży i dorosłych.

 

Sprawdź moje kwalifikacje